jak jsem poznal skupinu Premier

12.07.2017 10:08

Tvé já, Prometheus, Klaun, Hrobař, Dívka Ulice či Co je s Tebou a další. Tak to jsou hity, kterým co jsou narozeni v této generaci nic určitě neřeknou, ale těm dříve narozeným jako já určitě na stopro, poněvadž jsou to hity, které hrávala v letech 90 či konci osmdesátých tancovačková skupina Premier, na kterou chodívalo kolem třináctiset hlav návštěvníků, kteří společnými silami s muzikanty rozezpívali početný kotel tanečníků. Jak mé poznání této skupiny vlastně vzniklo? Tak pokud mě paměť slouží dobře, tak mé poznání skupiny Premier vzniklo díky seznámení se synem kapelníka Františka Hrnčiříka Martinem se kterým jsem se dodnes stal i dlouholetý kamarád.

On jako Martin měl i spoustu legendárních nahrávek Premieru včetně takových raritek, kde ještě zpívá i jeho taťka, což bylo doslova něco unikátního, protože jsem to nikdy neslyšel.Jen si vybavuju, že na kazetách, které mám ve sbírce je slyšet písnička ,,Jsou tu,, jsou či od Billyho Idola ,,Rebel Yell,,, ale jsou tam i ke slyšení jeho doprovodné vokály, které jsou jedinečné a jsem do teď Martinovi za takové kousky doslova věčný a děkuji mu stotisíckrát za ně. A jak tak ubíhal Premiérů čas, tak se začaly rodit nové kousky a já nechybím na jejich tancovačkách ať už v Loukách, kde bydlím či v Tečovicích. Prostě tato skupina si získává mé bigbítové srdíčko a já se vždy těšil na to až budou Premieři opět hrát v Loukách či někde blízko, abych se na ně mohl vypravit. Tato skupina byla vždy na tancovačce u mě zapsána zlatým písmem. Jednou byla dokonce doba, kdy jsem společně s Martinem a jeho Taťkou jel na Premiery i mimo moje rodné Louky např. do Topolné či na Březůvky, ale cestu jsme dokázali si odpracovat-prostě pomoci klukům co měli na starost techniku, což mě nebo Martinovi nevadilo. Co mě na této kapele nejvíce udivilo? Tak bezesporu písničky, které si na zábavě s Premierama zazpívají i samotní lidi a také to jak se i vyměnila sestava, ale styl zůstal stejný.

Nejvíce mě ale zarazil fakt a to takový, že mi Martin jednoho dne oznámil, že Premier se rozpadá, což bych nečekal vůbec. Jen zpěváka a kytaristu Milana Khaina a basáka Pepu Drába oupstili Pavel Březina společně s Jardou Filgasem a Pepou Pavkou, kteří obnovili činnost Argemy a ta se s velkou slávou rozjíždí po štacích, které ovládali na zlínském okrese Premieři. Ti dva jmenovaní hráči to ale nebalí, jen rozjíždí nové seskupení a začínají hrát i nové písničky, které mě opět chytají za srdce a stávají se mými oblíbenými. Prostě baby,jeho kabát,ty mi netykej a jiné si pouštím na kazetě snad denně. Prostě Premier včele s Milanem Khainem mě uchvátil a bude u mě zapsán hluboko v srdci. Jak šel čas tak se seskupení kolem Milana Khaina defitivně rozpadá a mě nezbývá než vzít za vděk sestavou skupiny, kde opět figuruje jméno Hrnčiřík, ale to se již jedná o partičku těch ,,mladších,, a taky se objevují hity jako Božena či Žofie nebo Do sudu, ale také i Nejsi. Posledně jmenovaná skladba si po těch ,,legendách,, které jsem měl snad radši také získavá mé srdce, ale už to není ono a tak této skupině fandím z povzdálí tak jsou jejich desky, které tato kapela slušným artiklem, jenže ty zaprášené hity to nenahradí. I tak tato skupina, která je a byla mou nejoblíbenější zůstane. Takže všichni bývalí hráči a také současní díky za hity, které si na cd či kazetách pouštím pořád, protože byly a jsou mými nejoblíbenými. 

Kontakt

Petr Kotolan(PK) +420604513473

petr.kotolan@centrum.cz